הצוות

 

עליזה דורון (M.A)

 
 
עליזה דורון (M.A)
 
 
 
בתחילת דרכי הייתי מורה לחינוך גופני בבית ספר יסודי ובתיכון ולימדתי התעמלות ותנועה למבוגרים ולנוער במסגרות שונות. מאחר שבאתי מתחום התנועה והחינוך הגופני, עניין אותי הקשר שבין הגוף והנפש ולכן למדתי תרפיה בתנועה ורפואה אלטרנטיבית.

לאחר שסיימתי תואר שני בלימודי ריפוי דרך תנועה, עבדתי בתרפיה דרך תנועה עם ילדים שסובלים מהפרעות התנהגות, ילדים אוטיסטים ברמות שונות, אנשים שסובלים מבעיות חרדה ונוער שוליים שנפלט ממעגל הלימודים.

התמחיתי בטיפולים אלטרנטיביים דרך שירותי הרפואה המשלימה של קופות החולים כללית ולאומית. עד היום אני מטפלת בשיטת פלדנקרייז מטעם קופת חולים לאומית ומוכרת גם על-ידי חברות ביטוח שונות.
 
 
 
 
כבר יותר מ-20 שנה שאני מתרגלת ומלמדת איינגר יוגה בסטודיו שלי – שיטה שהקסימה אותי בשל השילוב של עבודה גופנית עם עבודה רוחנית והקשר בין המוח לגוף. במקביל פיתחתי שיטה אלטרנטיבית, המשלבת עקרונות של יוגה, פלדנקרייז ופילאטיס עם היבטים הקשורים לריפוי טבעי.

בימים אלה אני כותבת דוקטורט בנושא השלוב של מוח-גוף-נפש עם היבטים הקשורים לריפוי אלטרנטיבי מטעם אוניברסיטת Mind Body בארצות הברית. עבודת הדוקטורט היא סיכום הניסיון שרכשתי בשלושת העשורים האחרונים בעבודתי במסגרות השונות.
 
המסר שלי: דרך תנועה אפשר לרפא בעיות גופניות שונות – החל מכאבי גב וכלה במחלות כרוניות!
 
  • תואר שני בריפוי דרך תנועה – אוניברסיטת לסלי, ארצות הברית (5 שנות לימוד)
  • תואר ראשון בחינוך גופני – סמינר הקיבוצים במגמת התעמלות בריאותית לטיפוח יציבה נכונה (3 שנות לימוד)
  • הסמכה ללימוד שיטת איינגר יוגה – בוגרת קורס המורים הראשון והארוך ביותר בארץ שהועבר על-ידי מורים מהארץ ומחו"ל (4 שנות לימוד).
  • הסמכה ממרכז איינגר יוגה בפונה, הודו
  • הסמכה ללימוד שיטת פלדנקרייז – יותר מ-30 שנה ותק בהוראת השיטה!
  • מטפלת ברפואה אלטרנטיבית בתחומי השיאצו והרפלקסולוגיה – בית ספר תמורות (3 שנות לימוד)
  • מרפאת ברפואה סינית בשיטת שמונה השלבים – בית הספר הירושלמי לרפואה סינית (1 שנת לימוד)
 
 
 

מיכל דורון (B.A)

 
 
מיכל דורון (B.A)
 
 
 
אני אחת המורות הבכירות בשיעורי היוגה הקבוצתיים ומשמשת גם כעוזרת וכממלאת מקום בשיעורי היוגה הטיפולית, עם התמחות מיוחדת בטיפול בילדים בעלי לקויות למידה ולקויות ביציבה. מאז 2007 מלמדת יוגה בשיטה האלטרנטיבית במסגרות שונות ובמיוחד בסטודיו, ומבחינתי הפוטנציאל הגדול של היוגה טמון בשילוב עם ספורט טיפולי. גם בעתיד ארצה לעסוק ביוגה כיוגה טרפיה ובשילוב של היוגה בחיי היומיום.

בשנים 2012-2011 למדתי טיפול בהידרותרפיה עם התמחות בטיפול באנשים הסובלים מבעיות גב, בנשים בהיריון ובילדים עם בעיות מוטוריות. כיום אני מלמדת הידרותרפיה כיוגה בתוך המים, ואף שימשתי כעוזרת הוראה בקורס להכשרת פיזיותרפיסטים לטיפול במים שהתקיים בבית החולים לניאדו.

במסגרת עבודתי המעשית במשרד החינוך, רכשתי ניסיון רב בעבודה עם ילדים עם תסמונת CP בבית הספר צעד קדימה שבראשון-לציון. אני גם מלמדת חינוך גופני לבעלי מוגבלות בתנועה בבית הספר לחינוך מיוחד שבחולון.
 
 
 
 
 
תואר ראשון (Bed) בחינוך גופני
 
 
 
תעודת הוראה במגמת החינוך הגופני – סמינר הקיבוצים
 
 
 
רישיון הוראה בחינוך גופני לחינוך המיוחד – משרד החינוך
 
 
 
קורס מורים ליוגה – רידמן